Prívodné olejové potrubie

Spoľahlivé mazanie turbodúchadla​

V motoroch s turbodúchadlom je prívodné olejové potrubie (alebo vedenie) prepojené so systémom na mazanie motora.

Jeho hlavná funkcia je zabezpečiť primerané mazanie, ktoré je nevyhnutné pre správne fungovanie jednotky turbodúchadla a špeciálne pre jeho hriadeľ.

Prívodné potrubie dodáva motorový olej z bloku motora priamo do ložiskového systému turbodúchadla, čo zabezpečuje mazanie a chladenie hriadeľa turbodúchadla.

Riešenie Nissens

 • Jednoduchá montáž

  Bezchybné a presné spracovanie umožňuje rýchlu a jednoduchú montáž produktu (správne osadené na prvý pokus).

 • Rozsiahle portfólio

  Úvodné portfólio v čase spustenia (jeseň 2020) obsahovalo viac ako 150 položiek a pokrývalo potreby 99 % modelov vozidiel s turbodúchadlom Nissens.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Navrhované, vyrobené a testované tak, aby zodpovedali kvalite originálnych dielov.

 • Spoľahlivosť a výkon

  Použité materiály a vykonané testy zaručujú overenú a spoľahlivú funkčnosť.

Produktové výhody

 • Dlhá životnosť

  Náš komplexný prístup k vývoju produktov vrátane fázy navrhovania, použitých materiálov (galvanizovaná oceľ) a vykonávaných testov je zárukou dlhej životnosti produktov Nissens.

 • Správne mazanie turbodúchadla

  Prívodné olejové potrubie Nissens zaručuje dôkladné a správne mazanie a chladenie hriadeľa turbodúchadla, čo je kľúčové pre spoľahlivú funkčnosť turbodúchadla.

Technické údaje

Mazanie patrí medzi najkritickejšie aspekty funkčnosti turbodúchadla. Eliminuje trenie a ochladzuje jeho kľúčové komponenty. Je nevyhnutné pre správnu funkčnosť a dlhú životnosť turbodúchadla.

Nedostatočný prívod oleja do turbodúchadla alebo jeho nesprávne odčerpávanie bude mať za následok urýchlenie opotrebovania turbodúchadla. Väčšina prípadov predčasného poškodenia turbodúchadla je spojených s nesprávnym mazaním, čo môže mať pôvod, okrem iných dôvodov, aj v nedostatočnej kvalite prívodného olejového potrubia.

Pri výmene turbodúchadla je vždy potrebné vymeniť aj prívodné olejové potrubie. Prívodné olejové potrubie si vyžaduje relatívne nízke náklady spojené s výmenou v porovnaní s veľmi nákladným poškodením turbodúchadla/motora, ktoré môže byť dôsledkom jeho poruchy.

Viac informácií a všetky príslušné technické údaje produktov vrátane obrázkov vo vysokej kvalite, nájdete v našom virtuálnom showroome

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.