Kondenzátor

Výmenník tepla – nevyhnutná súčasť pre zmenu skupenstva chladiva systému

Kondenzátor sa nachádza v prednej časti auta a obyčajne býva upevnený k výmenníkom tepla v motore, akými sú chladič alebo medzichladič.

Úlohou kondenzátora je zabezpečiť, že sa skupenstvo chladiva zmení z plynného na kvapalné. Zmena stavu sa nazýva proces kondenzácie, pri ktorom sa získava teplo chladiva, ktoré sa mieša s okolitým vzduchom.​

Riešenie Nissens

 • Predĺžená životnosť

  Predĺžená prevádzková životnosť vďaka špeciálnej ochrane aplikovanej na modely kondenzátorov, ktoré sú výrazne vystavené korózii.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Navrhované, vyrobené a testované tak, aby zodpovedali kvalite originálnych dielov. Balenie je dôkladné, vďaka čomu sa zabezpečí špičková ochrana pred poškodeniami pri preprave.

 • Bestseller IAM

  Mimoriadne konkurencieschopný rad produktov pokrýva viac než 97 % európskych vozových parkov s viac než 1 200 modelmi, pričom každú sezónu do portfólia pribudne viac než 50 nových modelov.

 • Jednoduchá montáž

  Výborná kvalita vyhotovenia a vhodnosti produktu umožňuje jeho rýchlu a bezproblémovú montáž.

  O-krúžky sú pri zvolených položkách (First Fit) pribalené priamo k produktu.

Produktové výhody

 • Dokonalá zhoda

  Bezchybné vyhotovenie každého detailu od spojov, závitov, skrutiek až po montážne prvky a pod. zabezpečí hladkú montáž na príslušné miesta vozidla.

 • Dokonalá povrchová úprava

  Optimalizované procesy spájania hliníka výrazne znižujú povrchové nečistoty spôsobené zvyškami spájkovania pri predbežnom spracovaní.

 • Ochrana spojov

  Vstupné a výstupné prípojky sú prikryté tesnými uzávermi, ktoré chránia proti nečistotám a absorpcii vlhkosti počas výroby a skladovania.

 • Ochrana pri preprave

  Pri balení sa využívajú špeciálne upravené kartónové U-profily, ktoré okraje kondenzátora ochránia pred nárazmi a nadmerným tlakom počas prepravy.

Technické údaje

Kondenzátor predstavuje komponent do veľkej miery vystavovaný korózii, ktorá dokáže oslabiť jeho mechanickú konštrukciu a výkon, ako aj jeho tesnosť.

Skorodované alebo chýbajúce rebrá výrazne znižujú výkon kondenzátora, a tým aj spoľahlivosť celého systému klimatizácie.

Kondenzátor, na ktorom dochádza k únikom alebo kondenzátor so slabým výkonom, vedie k nadmernému preťažovaniu ostatných komponentov okruhu klimatizácie, a to najmä kompresora, čo môže spôsobiť jeho prehrievanie a – v extrémnych prípadoch – až zadretie.

Ak chcete vedieť viac, navštívte náš virtuálny showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.