Sušič vzduchu / Akumulátor

Ochrana klimatizačného okruhu

Sušič vzduchu predstavuje filtračnú jednotku na strane vysokého tlaku klimatizačného okruhu, ktorý sa nachádza medzi kondenzátorom a expanzným ventilom. Úlohou sušiča je filtrovať častice a nečistoty prúdiace do okruhu a tiež pohlcovať akúkoľvek vlhkosť. Okrem toho sa v ňom ukladá olej a chladivo.

Akumulátor je podobné filtrovacie zariadenie, no používa sa však len vo vozidlách s expanzným zariadením v podobe trubíc s otvorom. Akumulátor sa nachádza na systémovej strane s nízkym tlakom a okrem funkcie filtrácie a ukladania maziva/chladiva (podobne, ako pri sušiči vzduchu) tiež zabezpečuje, že sa do kompresora nedostane žiadne chladivo v kvapalnej forme.

Riešenie Nissens

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Navrhované, vyrobené a testované tak, aby zodpovedali kvalite originálnych dielov. 

 • Široký rozsah produktov

  Rozsah sušiča vzduchu Nissens (a akumulátora) pokrýva najpopulárnejšie druhy použitie na trhu v oblasti segmentu osobných áut, dodávok a nákladných vozidiel.

  Viac ako 270 položiek, čo pokrýva viac než 1000 originálnych dielov.

 • Výborná ochrana pri preprave a skladovaní

  Všetky sušiče vzduchu a akumulátory sú precízne balené, aby sa pri preprave žiadnym spôsobom nepoškodili.

  Na zabezpečenie dlhej produktovej použiteľnosti sú všetky prívody a vývody chránené špeciálnymi uzávermi, ktoré bránia vniknutiu nečistôt a vlhkosti do sušiča vzduchu.

Technické údaje

Sušič vzduchu/akumulátor je potrebné vymeniť každé dva roky alebo vždy, keď dôjde k otvoreniu okruhu.

Vnútorné filtračné a vysúšacie vrstvy sa môžu po dlhom období opotrebovať a spôsobiť, že sušič vzduchu stratí svoju schopnosť správne filtrovať chladivo a olej.

Stav sušiča vzduchu je mimoriadne dôležitý pre životnosť kompresora – vysoká úroveň vlhkosti v systéme klimatizácie môže zapríčiniť koróziu a výrazne tak znížiť mazanie kompresora. Neodfiltrované častice, nečistoty, kovové hobliny a pod. prúdiace do slučky sú hlavnými príčinami poruchy kompresora, ktorý sa v najhorších prípadoch môže až zadrieť.

Priveľa množstva oleja v systéme znižuje schopnosť sušiča správne odfiltrovať systém – sušič bude príliš mastný.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.