Ohrievače

Produkcia horúceho vzduchu a zvyšovanie bezpečnosti prostredníctvom odstraňovania zahmlenia okien

Ohrievač predstavuje základnú časť systému chladenia motora. Výrazne prispieva k funkčnosti klimatizácie prostredníctvom produkcie horúceho vzduchu. Ohrievač sa často nachádza za prístrojovou doskou alebo v module HVAC. 

Horúce chladivo z bloku motora prechádza ohrievačom, kde zahrieva privádzaný vzduch, ktorý na jeho povrch fúka interiérové dúchadlo. Vzduch sa zahreje a môže sa presunúť ďalej do vnútorného priestoru auta.

Ohrievač sa vďaka teplému vzduchu počas studených jesenných a zimných dní, ktorý skráti odstránenie zahmlenia okien vozidla, postará o výrazné zvýšenie bezpečnosti.

Riešenie Nissens

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Navrhované, vyrobené a testované tak, aby zodpovedali kvalite originálnych dielov. 

  Do procesu vývoja ohrievača patrí aj množstvo skúšok životnosti, pri ktorých sa skúšajú vibrácie, tlakový impulz, teplotná rozťažnosť, korózia a praskliny, vďaka čomu sa eliminuje riziko únikov pri netesnosti, nedostatočného ohrevného výkonu alebo problémov s kvalitou, akými sú nepríjemné pachy, zvyšky oleja a pod.

 • Konkurencieschopný rozsah

  Ponuka produktov obsahuje viac ako 350 položiek, čo pokrýva viac než 1050 originálnych dielov áut, dodávok a nákladných vozidiel.

 • Jednoduchá montáž

  Na ohrievačoch Nissens je precízne vyhotovený každý detail.

  Jednoducho ich možno vložiť do montážnej kazety v prístrojovej doske/module HVAC, čo zabezpečuje bezproblémovú a rýchlu montáž.

  Ak je to potrebné, vybraté modely ohrievačov sú vybavené ďalšími prípojkami a ďalšou penovou gumou.

Produktové výhody

 • Optimalizované prúdenie vzduchu

  Na vybratých modeloch ohrievačov sa optimalizované prúdenie vzduchu docieli pridaním ďalšej peny.

 • Lepšia odolnosť pre mechanické a teplotné namáhanie

  Nádrže sú vyrobené z vysokokvalitných plastov, nepoužívajú sa žiadne plastové zmesi z recyklovaných plastov. Zabezpečia sa tak výborné vlastnosti odolnosti proti mechanickému a teplotnému namáhaniu.

 • Vysoký ohrevný výkon

  Špeciálne navrhnuté turbulátory vnútri rúrkových jadier zaručujú až o 15 % vyššiu tepelnú účinnosť.

 • Vysoká odolnosť proti teplotnému namáhaniu

  Tesnenia nádrží sú vyrobené z materiálu EPDM, čo zabraňuje vzniku trhlín a zmrašťovaniu počas starnutia jednotky a pri bežných prevádzkových podmienok, kedy je vystavená extrémnym teplotám.

 • Účinná výmena tepla

  Špeciálne navrhnuté rebrá Nissens s mriežkami vnútri vedení jadra zabezpečujú vysoko efektívnu distribúciu tepla.

Technické údaje

Povlak, ktorý sa vytvorí v prípade, že sa namiesto správneho chladiva použije voda, môže zablokovať jadro ohrievača, čím sa obmedzí miera prúdenia chladiva. Sediment a nečistoty z chladív nízkej kvality, nesprávnych zmesí chladiva alebo po zvyškoch prípravkov na zastavenie presakovania chladiaceho systému sa tiež hromadia vo vedení ohrievača, čím sa obmedzuje funkčnosť prietoku.

Opotrebovaný alebo zlomený termostatický ventil môže obmedziť prietok chladiacej kvapaliny, čo zabráni správnemu fungovaniu ohrievača.

Vďaka svojmu umiestneniu vo vlhkom prostredí je ohrievač často vystavený korózii, ktorá môže spôsobiť úniky.

Nedostatok paliva spôsobený únikmi (aj pri iných komponentoch) bude mať za následok nesprávnu funkčnosť ohrievača.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.