Interiérové dúchadlo

Zabezpečuje adekvátny prívod vzduchu a jeho následné prúdenie a distribúciu, čo je potrebné pre správnu funkčnosť klimatického systému

Interiérové dúchadlo sa stará o dostatočné množstvo prívodu okolitého vzduchu. Vďaka výmenníkom tepla môže byť vzduch buď horúci, alebo studený. Dúchadlo sa zas postará o distribúciu vzduchu vnútri vozidla.

Obyčajne sa dúchadlo nachádza v module HVAC (ohrev – ventilácia – klimatizácia), ktorý je medzi vnútorným priestorom a motorom. 

Interiérové dúchadlo je elektronické zariadenie považované za krehké, pre použitie plastových prvkov. Rovnako je elektricky citlivé na zlyhania systému vozidla.

Riešenie Nissens

 • Spoľahlivosť a výkon

  Séria pokročilých skúšok výkonu či mechanických a elektrických vlastností zabezpečuje vysokú kvalitu a dlhú prevádzkovú životnosť produktu, s čím je spojená vysokovýkonná prevádzka a minimálna hlučnosť.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Vyhovuje normám ISO 7637, ISO 16750 a smernici o elektromagnetickej kompatibilite (EMC).

 • Konkurencieschopný rozsah

  Ponuka produktov obsahuje viac ako 220 položiek, čo pokrýva viac než 825 druhov originálneho príslušenstva, pričom sa neustále rozširuje o najpopulárnejšie trhové aplikácie v segmentoch áut, dodávok či nákladných vozidiel.

 • Jednoduchá montáž

  Všetky naše ventilátory dodávame pripravené na okamžitú montáž.

  Online katalógy Nissens obsahujú podrobné informácie o produkte, vysokokvalitné technické nákresy a obrázky, ktoré možno otáčať o 360˚. Ich súčasťou sú aj priblížené ilustrácie elektronických prípojok a zásuviek.

  Pri najnáročnejších a populárnych modeloch ventilátorov sú k dispozícii aj montážne videonávody.

Produktové výhody

 • Zlepšená odolnosť pred mechanickým poškodením a opotrebovaním

  Používajú sa len plasty vysokej kvality, nie recyklované plastové zmesi.

 • Vysoká presnosť regulácie rýchlosti

  Originálna riadiaca jednotka a elektrické rezistory zabezpečujú vysoký výkon.

 • Hladký chod elektromotora

  Vysokokvalitná armatúra elektromotora zabezpečuje jeho spoľahlivú prevádzku a výbornú ochranu pred ničivým špičkovým prúdom a prepätím.

 • Bezproblémová prevádzka

  Špeciálna zmes materiálov použitá na uhlíkové kefy vyvinuté spoločnosťou Nissens zaisťuje vynikajúcu spoľahlivosť a vysokú ochranu proti prepätiu.

Technické údaje

Upchatý alebo opotrebovaný interiérový vzduchový filter výrazne znižuje prevádzkovú životnosť interiérového dúchadla.

Najbežnejšie príčiny poruchy interiérového dúchadla sú chyby v elektrickom systéme vozidla, znížené prúdenie v systéme prívodu vzduchu a nesprávna manipulácia s produktom počas montáže.

Interiérové dúchadlo v komerčne používaných vozidlách (taxíky, autobusy a pod.) sa často opotrebúva rýchlejšie (najazdené kilometre a prevádzková doba).

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.