Ventilátorové spojky

Aktivácia EC ventilátora  

Aktiváciu EC ventilátora ovláda spojka ventilátora. Ventil vnútri spojky reguluje prietok špeciálneho silikónového oleja. Olej prenáša krútiaci moment motora, čím dochádza k otáčaniu ventilátora. 

Spojka ventilátora môže byť poháňaná remeňom a kladkou alebo priamo motorom pri montáži na kľukový hriadeľ motora. V závislosti od potreby chladenia môže byť ventilátor zapojený čiastočne alebo úplne – čím sa šetrí energia motora využívaná na prenos energie.

Existujú dva typy senzorov, ktoré spôsobujú aktiváciu spojky. Jeden je s bimetalickým termostatickým snímačom, ktorý ovláda aktiváciu. Druhý je riadený elektronicky, pomocou signálov elektronickej riadiacej jednotky, ovplyvnený teplotou motora/prevodového oleja, teplotou chladiacej kvapaliny, tlakom systému klimatizácie alebo teplotou okolitého vzduchu.

Riešenie Nissens

 • Spoľahlivosť a výkon

  Každý detail je navrhnutý s cieľom dosiahnuť maximálny výkon a vysokú úroveň modulácie, čím sa zlepšuje spotreba paliva, znižuje sa hluk a zaťaženie motora.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Navrhované a vyrobené pre predaj náhradných dielov v súlade so štandardmi najvyššej kvality vrátane súladu s normou ISO 16750. Testované za účelom stabilnej, bezproblémovej a dlhodobej prevádzky.

 • Konkurencieschopný rozsah

  Program Nissens pre ventilátorové spojky zahŕňa aplikácie v najpopulárnejších európskych nákladných automobiloch – viac než 110 položiek pokrývajúcich viac ako 410 originálnych dielov.

Produktové výhody

 • Možnosť vysokej modulácie

  Bezchybné modulárne riadenie ventilátorových spojok Nissens ponúka dlhý zoznam výhod:

  úsporu výkonu motora pre iné úlohy, zníženie spotreby paliva, predĺženie životnosti motora vďaka regulácii vysokej teploty, predĺženie prevádzkovej životnosti hnacieho remeňa ventilátora, čo je výsledkom hladšieho prenosu rýchlosti, nízku úroveň emisií hluku.

 • Predĺžená životnosť

  Guľôčkové ložisko odolné proti teplote s dlhou prevádzkovou životnosťou je navrhnuté tak, aby vyhovovalo prevádzkovej životnosti príslušnej aplikácie.

 • Hladký prenos rýchlosti

  Silikónový olej vysokej kvality je starostlivo vyvinutý pre jemne vyladenú modulárnu prevádzku.

 • Skrutky na montáž lopatiek ventilátora

  Sú vždy pribalené!

 • Precízna prevádzka

  Každý elektromagnet sa skúša samostatne a je vyrobený použitím modernej a úplne automatizovanej technológie. Jemne vyladený presný rotor z mimoriadne odolnej zliatiny.

 • Bezproblémová prevádzka

  Výborne chránené drôty a spoje.

Technické údaje

Spojka sa nesmie opravovať ani otvárať. Ventilátorová spojka je naplnená viskóznym olejom. Otvorením jednotky dôjde k narušeniu systému.

Pre optimalizovanú rýchlosť ventilátora je nevyhnutná správna modulácia ventilátorovej spojky, čo má vplyv na chladenie a výkon motora. Ventilátorová spojka dobrej kvality dokáže modulovať rýchlosť ventilátora pomocou jemnej aktivácie medzi zopnutím a uvoľnením.

Bežné príznaky poruchy ventilátorovej spojky: prehrievanie pri voľnobehu alebo pri jazde v mestskej prevádzke, neúčinný výkon klimatického systému, pokles výkonu motora, hluk z motorového priestoru, prípadne, že nedochádza k vytváraniu horúceho vzduchu ohrievačom.

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.