Turbodúchadlo

Zvyšuje výkonnosť motora a tým jeho výkon​

Zariadenie poháňané turbínou, ktoré do spaľovacej komory motora vtláča dodatočný vzduch.

Turbo sa skladá z turbíny a kompresora spriahnutého spoločným hriadeľom. Prevádzka turba závisí od výfukových plynov motora. Získaná energia z prúdenia výfukových plynov umožňuje kompresoru turbodúchadla nasávať vzduch. 

Prevádzka dielu závisí od rôznych komponentov v jednotlivých systémoch vozidla, napr. v odsávacom systéme, prívode vzduchu/tlakovom systéme, mazaní, riadení motora pomocou elektronických dielov a v niektorých prípadoch aj v chladiacom systéme.

Riešenie Nissens

 • Spoľahlivosť a výkon

  Naše turbá podstupujú sériu pokročilých skúšok, ktoré sa vykonávajú interne aj v nezávislých technologických inštitútoch, a to:

  • Odolnosť a výkon
  • Praktická skúška
  • Výfukové emisie vozidla podľa noriem Európskej komisie (EK)
  • Výkon motora
  • Úspora paliva vozidla

 • Konkurencieschopný rozsah​

  viac ako 200 modelov turba ako pôvodný sortiment
  viac ako 75 modelov turba vo vývoji.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom​

  Designed, manufactured and tested to match the quality of OE products.

 • Jednoduchá montáž​

  Výrobky „First fit“: Všetko dôležité pre montáž je zahrnuté v balení výrobku.

  Bez problémov pasuje na rozloženie motora a príslušné spojenia. Plne kompatibilné so systémami vozidla.

Produktové výhody

 • Optimalizovaný dizajn

  Používajú sa len materiály komponentov s najvyšším hodnotením. Vnútorné pohyblivé diely sú vyrobené v medziach správnych tolerancií a sú presne kalibrované.

 • Technická podpora

  Dobre organizované nastavenie technickej podpory so šiestimi miestnymi technickými centrami vrátane technických bezplatných liniek pre spotrebiteľov dostupných na strategických miestach v Európe.

  Komplexná koncepcia odbornej prípravy, ktorá sa týka komponentu a porozumenia celého systému výkonnosti (NTC EEF). je dostupná pre siete veľkoobchodníkov aj pre nezávislé autoservisy po celom svete.

 • Výrobok s dlhou prevádzkovou životnosťou

  Náš komplexný prístup k vývoju výrobkov vrátane fázy projektovania, použitých materiálov a uskutočnených testov je dôkladne pripravený s cieľom zaistiť preukázanú a spoľahlivú prevádzku turba, ktorá zodpovedá životnosti motora vozidla.

 • Jednoduchá manipulácia

  Žiadne poplatky, doplatky ani vrátenie starých jednotiek.
  Úplne nové turbá z výroby!

Technické údaje

Turbo je veľmi sofistikovaný a krehký komponent. Funguje v mimoriadne náročných a ťažkých podmienkach: až do 250 000 ot./min. a pri teplote splodín 1 100 °C. Nevhodné pracovné podmienky, a predovšetkým špina a cudzie predmety vnútri systému, môžu turbo ľahko poškodiť.

Funkčnosť turba sa vo vozidle závisí od rôznych systémov. Vykonávanie pravidelného servisu vozidla, dobrý stav motora a správne spaľovanie, ako aj riadna prevádzka systémov, ako je mazanie motora, systém nasávania vzduchu, odsávací systém s recirkuláciou spalín a filtrom pevných častíc/katalyzátorom (v príslušných prípadoch), sú mimoriadne dôležité pre správnu prevádzku a odolnosť turba.

Mazanie je jedným z najkritickejších faktorov na prevádzku turba. Eliminuje trenie a ochladzuje jeho hlavné komponenty. Obmedzený prietok oleja do a/alebo z turba vedie k jeho zrýchlenému opotrebovaniu.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.