Olejové chladiče

Chladenie motorového oleja a oleja prevodovky

Olej použitý na mazanie zohráva dôležitú chladiacu úlohu. Chladič oleja absorbuje teplo maziva a vymieňa ho s okolitým vzduchom alebo s chladivom chladiča. Bežným príkladom, kedy je potrebný samostatný chladič oleja, je olej automatickej prevodovky. Vozidlá jazdiace s motorovým olejom chladeným samostatným výmenníkom môžeme vidieť pomerne často. Samostatný chladič oleja zohráva dôležitú úlohu najmä v systémoch vozidiel so zmenšenými alebo vysokovýkonnými motormi.

V niektorých modeloch vozidla sa olejový chladič montuje do nádrže na vodu chladiča. V tomto prípade zohráva chladivo v procese výmeny tepla podpornú úlohu. Chladič oleja automatickej prevodovky sa v moderných vozidlách často vyskytuje ako samostatná jednotka, ktorá sa montuje samostatne do motorového priestoru alebo na blok motora.

Riešenie Nissens

 • Spoľahlivosť a výkon

  Proces vývoja chladiča oleja zahŕňa niekoľko interných skúšok, kde sa chladič oleja podrobuje skúške pri impulzovom tlaku s 100 000 impulzmi pri tlaku až 10 barov.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Navrhované, vyrobené a testované tak, aby zodpovedali kvalite originálnych dielov. 

  Chladiče Nissens sa skúšajú v modernom internom skúšobnom zariadení Nissens, aby sme zabezpečili ich vyhovenie požiadavkám na vysokú kvalitu a ich dlhú prevádzkovú životnosť.

 • Konkurencieschopný rozsah

  Ponuka zahŕňa 280 kompletných dielov, čo pokrýva viac než 1200 originálnych dielov a 8400 modelov áut.

  Okrem toho má Nissens v ponuke viac ako 150 štandardných olejových HP/NO chladičov.

 • Balenie vysokej kvality

  Všetky olejové chladiče Nissens sú balené v kompaktnej a elegantnej škatuli.

  Pevný systém balenia minimalizuje možné riziká poškodenia produktu pri preprave a skladovaní. Škatuľa Nissens navyše optimalizuje logistické náklady a chráni životné prostredie.

Produktové výhody

 • Jednoduchá montáž vďaka prvku First Fit

  Viac než 45 modelov olejových chladičov Nissens je vybavených tesneniami.

 • Produkt s dlhou prevádzkovou životnosťou

  Vylepšený dizajn turbulátora zabezpečuje presnejší proces spájkovania a tým aj špičkovú trvácnosť a odolnosť proti namáhaniu komponentu.

 • Teplotná odolnosť

  Teplotné rozpínanie bolo skúšané s cieľom zabezpečiť výkon pri kolísaní teplôt od 10 do 90 °C.

Technické údaje

Nezabúdajte na pravidelnú výmenu oleja a jeho správnu filtráciu. Znečistený olej alebo olej nízkej kvality môže spôsobiť upchatie úzkych kanálov olejového chladiča, čo môže obmedziť vnútorný prietok a výkon.

Netesnosť chladiča so slabým výkonom je najbežnejšia príčina poruchy automatickej prevodovky. Olej je pre funkčnosť prevodovky mimoriadne dôležitý, pretože ju maže, čistí a ošetruje jej tesnenia.

V prípade netesnosti nedostatok oleja spôsobí, že sa motor prehreje a vypne.

Vystavenie vysokej záťaži (napríklad vysoká teplota alebo veľký počet najazdených kilometrov) môže výrazne skrátiť prevádzkovú životnosť olejového chladiča.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.