Odparovač

Výmenník tepla v kabíne, ktorý vytvára chladný vzduch

Výmenník tepla v časti systému klimatizácie s nízkym tlakom sa montuje medzi expanzný ventil a kompresor. Obyčajne sa nachádza v module HVAC (ohrev – ventilácia – klimatizácia) za palubnou doskou vozidla. 

Odparovač zabezpečuje odparovanie chladiva, čím sa jeho stav zmení z kvapalnej na plynnú formu. Okolitý vzduch na povrchu odparovača umožňuje vnútorný proces odparovania, počas ktorého dochádza k premene skupenstva chladiva. Privádzaný vzduch prúdiaci povrchom odparovača sa schladí a následne sa vháňa do vnútra vozidla. 

Okrem toho odparovač  zbavuje privádzaný vzduch vlhkosti, čo výrazne napomáha v systémovej schopnosti odstraňovať zahmlenie okien vozidla.

Riešenie Nissens

 • Spoľahlivosť a výkon

  Odskúšaná, dlhodobá a spoľahlivá prevádzka.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Navrhované, vyrobené a testované tak, aby zodpovedali kvalite originálnych dielov. 

 • Konkurencieschopný rozsah

  Ponuka produktov obsahuje viac ako 100 položiek, čo pokrýva viac než 340 originálnych dielov.

 • Jednoduchá montáž

  Bezchybné vyhotovenie a jednoduché vkladanie robí z montáže odparovača Nissens úplnú hračku. Diel sa výborne hodí do HVAC alebo montážnej kazety.

Technické údaje

Nefunkčné interiérové dúchadlo znemožňuje funkčnosť odparovača, čo môže viesť k vážnemu poškodeniu kompresora.

Upchatý alebo opotrebovaný vzduchový filter či znečistený a kontaminovaný povrch odparovača výrazne zníži účinnosť prevádzky odparovača.

Vnútorne znečistený, upchatý alebo mechanicky poškodený či skorodovaný odparovač nemožno opraviť a vždy sa musí vymeniť. Po montáži nového odparovača je potrebné namontovať aj nové expanzné zariadenie.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.