Odparovač

Výmenník tepla v kabíne, ktorý vytvára chladný vzduch

Výmenník tepla v časti systému klimatizácie s nízkym tlakom sa montuje medzi expanzný ventil a kompresor. Obyčajne sa nachádza v module HVAC (ohrev – ventilácia – klimatizácia) za palubnou doskou vozidla. 

Odparovač zabezpečuje odparovanie chladiva, čím sa jeho stav zmení z kvapalnej na plynnú formu. Okolitý vzduch na povrchu odparovača umožňuje vnútorný proces odparovania, počas ktorého dochádza k premene skupenstva chladiva. Privádzaný vzduch prúdiaci povrchom odparovača sa schladí a následne sa vháňa do vnútra vozidla. 

Okrem toho odparovač  zbavuje privádzaný vzduch vlhkosti, čo výrazne napomáha v systémovej schopnosti odstraňovať zahmlenie okien vozidla.

Riešenie Nissens

 • Spoľahlivosť a výkon

  Odskúšaná, dlhodobá a spoľahlivá prevádzka.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Diely sú navrhnuté, vyrobené a skúšané podľa požiadaviek na originálne diely.

 • Konkurencieschopný rozsah

  Ponuka produktov obsahuje viac ako 100 položiek, čo pokrýva viac než 340 originálnych dielov.

 • Jednoduchá montáž

  Bezchybné vyhotovenie a jednoduché vkladanie robí z montáže odparovača Nissens úplnú hračku. Diel sa výborne hodí do HVAC alebo montážnej kazety.

Technical Details

Nefunkčné interiérové dúchadlo znemožňuje funkčnosť odparovača, čo môže viesť k vážnemu poškodeniu kompresora.

Upchatý alebo opotrebovaný vzduchový filter či znečistený a kontaminovaný povrch odparovača výrazne zníži účinnosť prevádzky odparovača.

Vnútorne znečistený, upchatý alebo mechanicky poškodený či skorodovaný odparovač nemožno opraviť a vždy sa musí vymeniť. Po montáži nového odparovača je potrebné namontovať aj nové expanzné zariadenie.

Related Products

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.