Ventilátor klimatizácie

Dôležitý komponent systému klimatizácie

Ventilátor zohráva dôležitú podpornú úlohu pri účinnej prevádzke chladenia motora a systému klimatizácie vozidla. V rámci systému klimatizácie ventilátor vháňa vzduch cez kondenzátor.

Vysoké prevádzkové tlaky vnútri kondenzátora a teplota vznikajúca pri procese kondenzácie si vyžadujú ďalší prúd vzduchu na podporu výmeny tepla medzi vzduchom prostredia a chladivom.  Chladenie vytvárané ventilátorom je kľúčové pre správnu funkčnosť kondenzátora.

Riešenie Nissens

 • Spoľahlivosť a výkon

  Zostavy a komponenty ventilátora vysokej kvality ponúkajú overený chladiaci výkon a stabilnú, dlhotrvajúcu prevádzku.

 • Kvalita zodpovedajúca originálnym dielom

  Vyhovuje normám ISO 7637, ISO 16750 a smernici o elektromagnetickej kompatibilite (EMC).

   

 • Konkurencieschopný rozsah

  Program ventilátora sa výborne hodí pre potreby IAM:

  ponuka produktov obsahuje viac ako 490 položiek, čo pokrýva viac než 1 860 originálnych dielov a rôznorodý výber ventilátorových komponentov (napr. motor či lopatka ventilátora).

  Skutočne konkurencieschopné ceny.

Produktové výhody

 • Zlepšená odolnosť pred mechanickým poškodením a opotrebovaním

  Používajú sa len plasty vysokej kvality, nie recyklované plastové zmesi.

 • Hladký chod elektromotora

  Vysokokvalitná armatúra elektromotora zabezpečuje jeho spoľahlivú prevádzku a výbornú ochranu pred ničivým špičkovým prúdom a prepätím.

 • Ochrana proti korózii

  Využíva sa špeciálne protikorózne ošetrenie krytu motora podľa nariadenia REACH, vďaka čomu sa predchádza elektromagnetickému rušeniu ostatnými elektronickými prvkami.

 • Bezproblémová prevádzka

  Špeciálna zmes materiálov použitá na uhlíkové kefy vyvinuté spoločnosťou Nissens zaisťuje vynikajúcu spoľahlivosť a vysokú ochranu proti prepätiu.

 • Bezproblémová montáž

  Káblové a elektrické zapojenia vysokej kvality umožňujú bezproblémovú montáž.

Technické údaje

Ventilátor klimatizácie so slabým výkonom má skutočne negatívny vplyv na proces kondenzácie vnútri kondenzátora, čím ovplyvňuje aj celý výkon systému klimatizácie.

Pretože ide o elektronické zariadenie, na ventilátore sa často vyskytujú poruchy v dôsledku problémov s elektrickým systémom vozidla, napr. prepätie, zlá poistka, alternátor so slabým výkonom.

V závislosti od spôsobu využívania vozidla možno ventilátor klimatizácie aktivovať týmito spôsobmi: tlakovým spínačom, nepriamym prepojením s kompresorovou spojkou, elektronickým riadiacim modulom (ECM) vozidla alebo signálom odoslaným z tlačidla zapnutia klimatizácie.

To learn more, visit our Virtual Showroom

 

Súvisiace produkty

Na týchto webových stránkach využívame súbory cookie. Prechodom na webové stránky s tým vyjadríte súhlas. You can read more about cookies here.