Novinky a udalosti​


Strategické partnerství mezi Nissens Automotive a TitanX Engine Cooling

07-10-2021

S potěšením Vám oznamujeme, že společnost Nissens Automotive vstoupila do strategického partnerství s globálním dodavatelem chladících systémů pro užitková vozidla společností TitanX. Toto partnerství je strategickou spolupráci mezi dvěma renomovanými značkami na aftermarketu. Klavs T. Pedersen, generální ředitel společnosti Nissens Automotive, říká: „Díky této spolupráci získá TitanX přístup ke komplexní distribuční síti společnosti Nissens Automotive v Evropě, Asii a USA a my naopak získáme přístup k nejnovějším technologiím chladících systémů v segmentu nákladních vozidel. V budoucnosti se technologie budou vyvíjet a měnit rychleji a u nových energeticky úsporných vozidel (NEV) je velmi důležité umět nabídnout nejnovější technologie i zákazníkům na aftermarketu včetně např. tepelného řízení nákladních vozidel poháněných bateriemi“.

A.P. Moller Holding nadobúda Nissens Cooling Solutions

19-07-2021

S potešením oznamujeme, že A.P. Moller Holding, materská spoločnosť A.P Moller Group, podpísala dohodu o nadobudnutí Nissens Cooling Solutions. Mikkel Krogslund Andersen, výkonný riaditeľ skupiny Nissens tvrdí: ,,Tešíme sa, že sa Nissens Cooling Solutions stane súčasťou A.P. Moller Group. Nissens Cooling Solutions má dlhoročnú históriu a sľubnú budúcnosť, pretože obnoviteľná energia a elektrifikácia neustále prenikajú na svetový trh s energetikou. Byť súčasťou A.P. Moller Group so svojím odkazom a dlhodobou perspektívou do budúcnosti otvorí príležitosti pre Nissens Cooling Solutions”. Po udelení bežných regulačných povolení sa očakáva, že transakcia bude plne formalizovaná v priebehu druhej polovice roka 2021.

Spoločnosť Nissens Automotive uvádza úplne nový AC komponent: tepelné expanzné ventily

08-01-2021

Hľadáte ďalšiu produktovú novinku od popredného odborníka na systémy na nezávislom trhu s náhradnými dielmi v oblasti EC, AC, výkonu a emisií? Spoločnosť Nissens Automotive s potešením uvádza na trh tepelné expanzné ventily pre AC systém. V našom rozširujúcom sa sortimente AC komponentov vrátane AC kompresorov, kondenzátorov, sušičov vzduchu a odparovačov je tepelný expanzný ventil kľúčovým komponentom, ktorý má zásadný vplyv na celkový výkon systému. Ako vždy sa zameriavame na kvalitu, pokrytie vozového parku, jednoduchý servis a testovanie. Oveľa viac nájdete v našom virtuálnom showroome https://showroom.nissens.com/2020/thermal-expansion-valve

Áno! Továreň NCS CZ získala certifikáty ISO9001 a ISO14001

15-12-2020

Nová továreň spoločnosti Nissens Cooling Solutions v českom Olomouci, ktorá sa slávnostne otvorila na jar roku 2020, práve získala certifikát manažmentu kvality ISO9001 a environmentálny certifikát ISO14001. Veľmi nás teší vývoj a profesionálne vedenie nášho špecializovaného a kompetentného tímu českých kolegov. Už od prvého dňa sa zameriavajú na vytvorenie silného povedomia o kvalite, ktoré vychádza z dokumentovaných každodenných procesov. Na počesť našich zákazníkov v odvetví veterných turbín a priemyselných segmentov zaisťujú maximálnu prevádzkovú spoľahlivosť. Blahoželáme!

Nissens získa časť spoločnosti AVA Cooling

25-11-2020

Spoločnosť Nissens s potešením oznamuje plánovanú akvizíciu vybraných dcérskych spoločností AVA Cooling, ktoré sú súčasťou skupiny Enterex International Limited Group. Akvizícia zahŕňa spoločnosti AVA v Beneluxe, strednej a východnej Európe, Spojenom kráľovstve a Dánsku. Rokovanie o akvizícii spoločnosti AVA Cooling vo Francúzsku stále prebieha, pričom spoločnosť AVA Cooling v Taliansku nie je súčasťou akvizície.

Akvizícia je dôležitým prvkom strategického úsilia vylepšiť pozíciu spoločnosti Nissens ako popredného odborníka na trhu s náhradnými dielmi pre automobilový priemysel v rámci kategórie produktov týkajúcich sa chladenia motora (EC), klimatizácie (AC) a výkonu a emisií (EE).  Na trhu budeme aktívne udržiavať dve samostatné línie značiek a stavať na značke AVA aj na značke Nissens. 

Spojením síl so spoločnosťou AVA Cooling aj naďalej posilňujeme našu ponuku služieb popredným, svetovým hráčom na nezávislom trhu s náhradnými dielmi. Plánovaná transakcia v súčasnosti čaká na konečnú formalizáciu.

Vitajte vo virtuálnom showroome spoločnosti Nissens Automotive

12-11-2020

Pozvánka na úžasný 360° zážitok! Spoločnosť Nissens Automotive čoskoro otvorí online dvere do svojho atraktívneho virtuálneho showroomu, kde budú môcť oduševnení partneri z nezávislých trhov s náhradnými dielmi pre automobilový priemysel ľahko získať prístup k aktualizáciám a informáciám o nových produktoch a rozšíreniach produktových radov od vyhradeného odborníka pre náhradné diely v rámci systémov na chladenie motora, klimatizáciu a výkon a emisie. Budete mať k dispozícii množstvo zaujímavých noviniek o produktoch, charakteristikách komponentov a technologických tipoch. Navštívte pokrokový virtuálny showroom spoločnosti Nissens. Psst, otvárame 23. novembra 2020…

Chladiaci systém vytvorený na mieru pre jedinečné hybridné hasičské vozidlo

12-11-2020

Skvelé! Veľkolepé spustenie jedinečného hybridného hasičského vozidla od popredného svetového výrobcu systémov na hasenie požiarov a ochranu pred katastrofami. Hybridné hasičské vozidlo je takmer bez emisií, vyhovuje želaniam hasičského zboru a zameriava sa na maximálny výkon a spoľahlivosť počas používania. Na mieru vytvorený chladiaci systém spoločnosti Nissens Cooling Solutions pre prvé hybridné hasičské vozidlo na svete spĺňa vďaka materiálovej efektívnosti chladičov Nissens AluXstream náročné požiadavky na kompaktný chladiaci systém s nízkou hmotnosťou. 

Spoločnosť Nissens Automotive uvádza novú skupinu produktov: prívodné vedenia oleja pre turbo

27-10-2020

Potrebujete spoľahlivé mazanie turbodúchadiel? Spoločnosť Nissens Automotive uvádza novú skupinu svojich produktov, prívodné vedenia oleja pre turbo. Vieme, že pre výkon a bezproblémovú prevádzku turbodúchadiel je dôležité správne mazanie. S naším programom prívodných vedení oleja pre turbo by sme chceli našim zákazníkom poskytnúť komplexný servis a výber produktov, ktoré umožňujú na prvýkrát správnu montáž a riadnu údržbu pokročilého turbo komponentu. Spoločnosť Nissens Automotive opäť rozširuje svoje špecializované popredajné zameranie, aby tak poskytla svojim zákazníkom ďalšie možnosti nákupu na jednom mieste.

Inovácia produktov: Full AluXsafe

07-09-2020

Vďaka skúsenostiam, know-how a inováciám je spoločnosť Nissens Cooling Solutions preferovaným dodávateľom pre odvetvie veterných turbín na celom svete. Vezmite si jednorazovo spájkovaný bezpečnostný výmenník tepla Full AluXsafe, ktorý je založený na osvedčenej technológii chladenia od spoločnosti Nissens, a napriek tomu ponúka inováciu, vďaka ktorej ho možno klasifikovať ako jedinečný vynález pre chladenie transformátorov pri veterných aplikáciách na mori aj na pevnine. Vďaka spoľahlivosti, účinnosti a bezpečnosti sú veterné turbíny ďalšej generácie pripravené na inštaláciu výmenníkov tepla Full AluXsafe. Pochvala špecializovaným inžinierom na celom svete, ktorí posúvajú veternú energiu na ďalšiu úroveň.

Veľkí dánski dodávatelia veterných turbín sa spojili a vytvorili novú sieť

20-08-2020

Spoločnosť Nissens Cooling Solutions sa stala hrdým členom novej siete Momentum, v ktorej dánski dodávatelia v odvetví veterných turbín spojili svoje sily, aby vytvorili inovatívne riešenia na zabezpečenie prechodu na zelenú energiu v tomto sektore. Jasným cieľom je udržať najvýhodnejšiu pozíciu veternej energie v segmente obnoviteľných energetických zdrojov. Sieť Momentum sa zapojí do podpory propagácie udržateľnosti a nákladovej efektívnosti veternej energie. Spoločnosť Nissens Cooling Solutions je ako priekopník v odvetví veterných turbín pripravená spolu s ostatnými členmi siete Momentum popasovať sa s touto výzvou.

Spoločnosť Nissens Automotive pridáva do svojho portfólia elektrické vodné čerpadlá

04-06-2020

Elektrické vodné čerpadlá pre trh popredajných služieb: úplne nová produktová skupina, ktorá obsahuje pomocné aj hlavné vodné čerpadlá. V portfóliu sa nachádzajú najatraktívnejšie položky pre európsky automobilový priemysel a vyrábajú sa v kvalite spoločnosti Nissens zodpovedajúcej originálnym dielom. Naše elektrické vodné čerpadlá sú vybavené pokročilými funkciami, ako je ochrana pred prehriatím a variabilný tok, a v prípade potreby sú súčasťou balenia inštalačné svorky – a to všetko pre to, aby boli na trhu popredajných služieb k dispozícii tie najlepšie produkty svojej triedy. Viac informácií o našom novom produkte si môžete prečítať na nissens.com/waterpumps, prípadne sa obráťte na miestneho zástupcu spoločnosti Nissens!